Viena dažniausiai pasitaikančių problemų – baltas fonas, kai reikia permatomo.

Pamoka daryta Gimp programoje. Ji visiškai nemokama Photoshop alternatyva.

Įsikėlę paveiksliuką, galime bet kokią spalvą paversti permatoma (Alpha kanalu). Tam, iš meniu paspauskite Color to Alpha.

Atsidarys langelis, kur From: pasirinkite spalvą, kuri turėtų persimatyti. Šiuo atveju – balta. Spauskite OK.

Mes turime permatomą foną. Tačiau visiškai nepersimato tik gryna juoda. Raudonas objektas šiuo atveju yra šiek tiek permatomas ir uždėjus jį ant kokio fono, matysime už jo neryškų foną.

Mums to nereikia.


Todėl sukurkime naują sluoksnį. Dešinėje yra sluoksnių kortelė. Žemiau matome balto lapelio ikoną. Paspauskime ją ir atsiras New Layer dialogo langelis. Sukurkime baltą sluoksnį pasirinkę White. Spauskime OK.

Dabar atsirado naujas sluoksnis virš mūsų paveiksliuko. Mums reikės iškirpti baltą foną pagal paveiksliuko kontūrus. Tam paspauskime dešiniu pelės mygtuku paveiksliuko sluoksnį ir iš meniu išsirinkime Alpha to Selection.

Aplink kontūra atsiras pažymėjimas. Jis pažymi patį paveiksliuką, o mums reikia nutirinti baltą foną aplink paveiksliuką. 

Protingiausia būtų iškart nuimti vienu Pixeliu kontūro kraštą paspaudę Select > Shrink arba apvertus pažymėjimą Grow, kad pro paveiksliuko kontūra neišlįstų baltas kraščiukas, bet mes tą padarysime vėliau. 

Susiraskime iš meniu Invert mygtuką. Paspaudę Invert taps pažymėtu baltas fonas. Toliau, reikės spausti Delete ir permesti baltą foną po paveiksliuku…

Dabar mums reikės pažymėti sluoksnį su baltu fonu, kad pažymėjimas būtų skirtas jam. Žinoma, mes vis dar matome baltą vaizdą, todėl permeskime baltą foną žemiau jo pažymėję jį pele ir paspaudę žalią rodyklėlę nukreiptą žemyn arba tiesiog galima tempti pele. Spauskite Delete, jei to dar nepadarėte, kad nutrinti viską, kas yra pažymėta (nepamirškite, kad visos operacijos, kurios vykdomos, atliekamos tik tiem sluoksniam, kurie yra pažymėti. Šiuo atveju mums reikalingas sluoksnis su baltu fonu).


Štai mes matome gražų vaizdą.

Nuimkime pažymėjimą paspaudę Ctrl + Shift + A. Viskas! Viskas būtų baigta, jei prieš spausdami Delete mygtuką būtume išsirinkę iš meniu Select > Grow. Nepamirškite to padaryti. Tai reiškia, kad pažymėjimas vienu pixeliu (jei tiek nustatysite) išsiplės. Shrink atvirkščiai – susitraukia.

Žiūrime, kas mums gavosi iš tikro.

Sukurkime naują sluoksnį taip, kaip tai darėme dėl balto fono. Šį kartą foną pasirinkime juodą, t.y. Foreground color (paprastai jis jau būna nustatytas juodas, jei jo nekeitėte). Kitu atveju, galite piltuvėliu jį užlieti juoda spalva.

Nutempkime juodą sluoksnį žemiau baltų siluetų. Ir štai ką mes matome. Baltas kontūras išsikiša iš už vaizdo.

Vėl pasirinkime Alpha to Selection, kaip tą jau darėme prieš tai.


Atsiras tokia kortelė. Mano atveju užtenka 1 pixelio. Spaudžiame OK. iš meniu išsirinkime Select > Invert. Tuomet pažymėkime sluoksnį su baltu kontūru ir iš meniu išsirinkime Select > Grow.

Matome, kad pažymėjimas apima visus baltus taškelius. Spaudžiame Delete.

Nuimkime akutės ikoną nuo juodo sluoksnio.

Matome puikų rezultatą.