Pamoka bus Indesign programoje ir pridedamas paruoštas šablonas. Taip pat pridedamas Illustrator PDF formatas. Atsidarę programą spauskite New document su tokiais nustatymais, kaip paveikslėlyje.

Number of Pages pasirinkite 6, kadangi lankstinuką ruošiame trijų dalių. Margins (paraštes) rekomenduojame nustatyti 5-7 mm. Siauresnės paraštės nepatartinos nes spausdinant lapams būdinga šiek tiek pasislankioti, o dar pjovimo paklaidos… Juk norite, kad paklaidos nekristų į akis?

Bleed – tai užlaidos. Jos būtinos, jei lankstinukas daromas su foniniu paveikslėliu arba dekoracijos siekia lapo kraštus. Supjauti didelę lapų krūvą lygiai su lyg pjovimo linijomis neįmanoma, todėl užleiskite vaizdą 2 mm už lapo krašto (iki užlaidų linijos), kad būtų paprasčiau pjauti.

Taigi, gavome tokius pavienius lapus:

Sugrupuojame puslapius

Dešinėje, paspauskite puslapio įkonėlę dešiniu mygtuku ir nuimkite varnęlę nuo Allow Document Pages to Shuffle, kad galėtumėte sugrupuoti puslapius po 3.

Dabar galite puslapius nutempti pele vieną prie kito su Page Tool (žr. žemiau) įrankiu.

Raidelė A parodo, kokį Master puslapį naudojame.


Master Pages

Jei norite, bet nebūtina šiuo atveju, galite vidinei daliai sukurti kitą Master puslapį.

Dubliuokite Master Spread.

Gavome papildomai B-Master. Norint jį panaudoti, Master puslapį galima pele nutempti ant reikiamo puslapio.


Keičiame vidinio puslapio matmenis, to, kuris įsilenkia į vidų

Nesusipainiokite: išorinės pusės vidinė dalis yra kairėje, o vidinės pusės – dešinėje. Taip yra todėl, kad apverčiame lapą horizontalia kryptimi.

Dabar reikia vidinį puslapį pasiaurinti 2 mm. Iš įrankių juostos pasirinkite Page Tool, paspauskite pele titulinės pusės pirmąjį puslapį ir vietoj 99 mm įrašykite 97 mm. Spauskite Enter klavišą ir tą patį padarykite su vidinės pusės trečiu puslapiu

Atidžiai patikrinkite, ar puslapiai neužlipo vienas ant kito nes Page Tool leidžia juos stumdyti, kaip tik norite. Puslapiai turi būti vienas greta kito.

Išorinės dalys
Vidinė dalis

Paraštės

Galite nustatyti paraštes kiekvienam Master Page skirtingas, jei nenustatėte kurdami naujo dokumento:

Dukart spragtelėkite A-Master ikonėlę, tuomet iš Layout meniu pasirinkite Margins and Columns…

Paraštės gali būti įvairios, bet ne per siauros.

Štai, dabar turite teisingą maketą.
Titulinė pusė:

Vidinė pusė:

Tekstą, kaip matote, rašome iki paraščių (Margins). Už paraščių iki užlaidų linijos gali būti tik nesvarbi informacija, tokia, kaip dizaino elementai, fono paveikslėliai… Logotipai, ir kita svarbi atributika turi būti iki paraščių, kaip ir tekstas, kitaip juos nupjausime ir neliks ;).

Kaip teisingai išeksportuoti į pdf.

Paspaudus Export to PDF, General kategorijoje perjunkite mygtuką iš Pages į Spreads. Taip išsaugos sugrupuotus po 3 puslapius į vieną.

Marks and Bleeds įsitikinkite, kad uždėtas paukščiukas ant Use Dokument Bleed Settings. Tai reiškia, kad pridės prie maketo nustatytas užlaidas 2 mm.